U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U561

U-561
Typ:VIIC
Zwodowany:28 lutego 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:13 marca 1941 Kptlt. Robert Bartels
Dowódcy okrętu:13 marca 1941 - 5 września 1942 Kptlt. Robert Bartels
5 września 1942 - 18 czerwca 1943 Kptlt. Heinz Schomburg
19 czerwca 1943 - 12 lipca 1943 Fritz Henning
Przebieg służby:15 patrole
13 marca 1941 - 1 czerwca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1941 - 31 stycznia 1942 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lutego 1942 - 12 lipca 1943 23.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:6 statki zatopione o łącznym tonażu 22.208 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 4.043 ton
Koniec służby:Zatopiony 12 lipca 1943, na pozycji 38.16N, 15.39E, przez Brytyjski MTB 81. 42 zabitych i 5 ocalałych.