U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U565

U-565
Typ:VIIC
Zwodowany:30 marca 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:10 kwietnia 1941 Oblt. Johann Jebsen
Dowódcy okrętu:10 kwietnia 1941 - 17 marca 1942 Johann Jebsen
17 marca 1942 - 7 października 1943 Kptlt. Wilhelm Franken (Knights Cross)
8 października 1943 - 24 września 1944 Kptlt. Fritz Henning
Przebieg służby:21 patrole
10 kwietnia 1941 - 1 lipca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1941 - 31 grudnia 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1942 - 24 września 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:6 statki zatopione o łącznym tonażu 19.052 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 33.862 ton
Koniec służby:Uszkodzony 24 września 1944, 5 zabitych, nieznana liczba ocalałych.