U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U566

U-566
Typ:VIIC
Zwodowany:30 marca 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:17 kwietnia 1941 Kptlt. Dietrich Borchert
Dowódcy okrętu:17 kwietnia 1941 - 24 lipca 1942 Dietrich Borchert
25 lipca 1942 - 24 stycznia 1943 Gerhard Remus
25 stycznia 1943 - 24 października 1943 Kptlt. Hans Hornkohl
Przebieg służby:11 patrole
17 kwietnia 1941 - 1 sierpnia 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1941 - 24 października 1943 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 40.357 ton
Koniec służby:Uszkodzony 24 października 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 41.12N, 09.31W, 49 ocalałych (Brak ofiar) .