U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U567

U-567
Typ:VIIC
Zwodowany:27 kwietnia 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:24 kwietnia 1941 Kptlt. Theodor Fahr
Dowódcy okrętu:24 kwietnia 1941 - 14 października 1941 Theodor Fahr
15 października 1941 - 21 grudnia 1941 Kptlt. Engelbert Endrass (Knights Cross)
Przebieg służby:3 patrole
24 kwietnia 1941 - 1 sierpnia 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1941 - 31 października 1941 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1941 - 21 grudnia 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 6.809 ton
Koniec służby:Zatopiony 21 grudnia 1941 na północnym Atlantyku, na pozycji 44.02N, 20.10W, przez Brytyjskie okręty HMS Deptford i HMS Samphire. 47 zabitych (wszyscy zginęli).