U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U57

U-57
Typ:IIC
Zwodowany:14 września 1937 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:29 grudnia 1938 Oblt. Claus Korth
Dowódcy okrętu:29 grudnia 1938 - 4 czerwca 1940 Kptlt. Claus Korth (Knights Cross)
5 czerwca 1940 - 15 września 1940 Oblt. Erich Topp (Knights Cross)
11 stycznia 1941 - 16 maja 1943 Wilhelm Eisele
17 maja 1943 - 31 lipca 1944 Oblt. Walter Zenker
1 sierpnia 1944 - maja 1945 Oblt. Peter Kühl
Przebieg służby:11 patrole
29 grudnia 1938 - 31 grudnia 1939 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1940 - 3 września 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
11 stycznia 1941 - 30 czerwca 1944 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1944 - 3 maja 1945 19.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:13 statki zatopione o łącznym tonażu 66.484 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 10.403 ton
Koniec służby:Zatonął 3 września 1940 na Brunsbüttel, na pozycji 53.53N, 09.09E, po przypadkowej kolizji z Norweskim okrętem. 6 zabitych i 19 ocalałych. We wrześniu 1940 został wydobyty i wyremotowany powrócił do słuzby 11 stycznia 1941. Uszkodzony przez samozatopienie 3 maja 1945 w Kiel (Kilonia).