U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U579

U-579
Typ:VIIC
Zwodowany:31 sierpnia 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:17 lipca 1941 Kptlt. Dietrich Lohmannn
Dowódcy okrętu:17 lipca 1941 - 22 października 1941 Dietrich Lohmann
27 maja 1942 - października 1942 Oblt. Günther Ruppelt
od października 1942 - września 1944 Oblt. Gerhard Linder
od września 1944 - 5 maja 1945 Oblt. Hans-Dietrich Schwarzenberg
Przebieg służby:Brak patroli
17 lipca 1941 - 22 października 1941 5.Flotylla jako jednostka treningowa
27 maja 1942 - 31 sierpnia 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1943 - 28 lutego 1945 23.Flotylla jako jednostka treningowa
1 marca 1945 - 5 maja 1945 4.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 5 maja 1945, na pozycji 56.10N, 11.04E, przez Brytyjski, nieznana liczba ocalałych.