U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U58

U-58
Typ:IIC
Zwodowany:29 wrzenia 1937 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:4 lutego 1939 Oblt. Herbert Kuppisch (Knights Cross)
Dowdcy okrtu:4 lutego 1939 - 30 czerwca 1940 Kptlt. Herbert Kuppisch (Knights Cross)
1 lipca 1940 - 24 listopada 1940 Oblt. Heinrich Schonder (Knights Cross)
25 listopada 1940 - 6 kwietnia 1941 Kptlt. Hans-Joachim Rahmlow
7 kwietnia 1941 - 3 wrzenia 1941 Horst Hamm
od padziernika 1941 - 31 sierpnia 1942 Oblt. Bruno Barber
18 sierpnia 1942 - 14 grudnia 1942 Oblt. Dietrich Schneboom (Knights Cross)
15 grudnia 1942 - lutego 1944 Oblt. Horst Willner
od lutego 1944 - 30 czerwca 1944 Oblt. Robert Rix
od lipca 1944 - 3 maja 1945 Oblt. Richard Schulz
Przebieg suby:12 patrole
4 lutego 1939 - 31 grudnia 1939 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1940 - 31 grudnia 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1941 - 30 czerwca 1944 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1944 - 3 maja 1945 19.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:7 statki zatopione o cznym tonau 24.549 ton
Koniec suby:Uszkodzony 3 maja 1945 w Kiel (Kilonia).