U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U591

U-591
Typ:VIIC
Zwodowany:30 października 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:9 października 1941 Oblt. Hans-Jürgen Zetsche
Dowódcy okrętu:9 października 1941 - 8 września 1942 Kptlt. Hans-Jürgen Zetzsche
9 września 1942 - 12 listopada 1942 Peter Schrewe
12 listopada 1942 - 17 maja 1943 Kptlt. Hans-Jürgen Zetzsche
15 maja 1943 - 17 maja 1943 Joachim Sauerbier
1 czerwca 1943 - 30 lipca 1943 Reimar Ziesmer
Przebieg służby:8 patrole
9 października 1941 - 1 stycznia 1942 6.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1942 - 30 czerwca 1942 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 lipca 1942 - 31 maja 1943 11.Flotylla jako jednostka bojowa
1 czerwca 1943 - 30 lipca 1943 9.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 19.932 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 5.701 ton
Koniec służby:Zatopiony 30 lipca 1943 w Południowym Atlantyku, na pozycji 08.36S, 34.34W, 19 zabitych i 28 ocalałych.