U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U593

U-593
Typ:VIIC
Zwodowany:17 grudnia 1940 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:23 października 1941 Kptlt. Gerd Kelbling (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:23 października 1941 - 13 grudnia 1943 Kptlt. Gerd Kelbling (Knights Cross)
Przebieg służby:16 patrole
23 października 1941 - 28 lutego 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 marca 1942 - 31 października 1942 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1942 - 13 grudnia 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:14 statki zatopione o łącznym tonażu 51.243 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 6.478 ton
Koniec służby:Zatopiony 13 grudnia 1943 na Morzu Śródziemnym, na pozycji 37.38N, 05.58E, przez okręty, niszczyciel USS Wainwright i niszczyciel eskortowy HMS Calpe. 51 ocalałych (Brak ofiar).