U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U596

U-596
Typ:VIIC
Zwodowany:4 stycznia 1941 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:13 listopada 1941 Kptlt. Gunter Jahn (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:13 listopada 1941 - 27 lipca 1943 Kptlt. Gunter Jahn (Knights Cross)
28 lipca 1943 - lipca 1944 Victor-Wilhelm Nonn
od lipca 1944 - 8 września 1944 Oblt. Hans Kolbus
Przebieg służby:12 patrole
13 listopada 1941 - 30 czerwca 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1942 - 18 listopada 1942 3.Flotylla jako jednostka bojowa
19 listopada 1942 - 24 września 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:13 statki zatopione o łącznym tonażu 41.657 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 14.180 ton
Koniec służby:Uszkodzony 24 września 1944 na Morzu Śródziemnym, na pozycji 37.59N, 23.34E, 1 zabity, nieznana liczba ocalałych.