U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U6

U-6
Typ:IIA
Zwodowany:11 lutego 1935 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:7 września 1935 Oblt. Ludwig Mnahes
Dowódcy okrętu:7 września 1935 - 30 września 1937 Kptlt. Ludwig Mnahes
1 października 1937 - 17 grudnia 1938 Werner Heidel
17 grudnia 1938 - 26 listopada 1939 Joachim Mnaz
od listopada 1939 - grudnia 1939 Hans-Bernhard Michalowski
27 listopada 1939 - 17 stycznia 1940 Otto Harms
31 stycznia 1940 - 10 lipca 1940 Oblt. Adalbert Schnee (Knights Cross)
od czerwca 1940 - lipca 1940 Georg Peters
11 lipca 1940 - marca 1941 Johannes Liebe
od marca 1941 - września 1941 Kptlt. Eberhard Bopst
od października 1941 - sierpnia 1942 Herbert Brüninghaus
od sierpnia 1942 - września 1942 Paul Just
od września 1942 - 19 października 1942 Herbert Brüninghaus
od 20 października 1942 - czerwca 1943 Oblt. Otto Niethmann
od czerwca 1943 - 16 kwietnia 1944 Oblt. Alois König
od sierpnia 1943 - października 1943 Horst Heitz
17 kwietnia 1944 - 9 lipca 1944 Erwin Jestel
Przebieg służby:2 patrole
1 września 1935 - 1 września 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 października 1939 - 1 lutego 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1940 - 1 kwietnia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 7 sierpnia 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 7 sierpnia 1944 na Gotenhafen.