U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U60

U-60
Typ:IIC
Zwodowany:1 października 1938 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:22 lipca 1939 Oblt. Georg Schewe
Dowódcy okrętu:22 lipca 1939 - 19 lipca 1940 Kptlt. Georg Schewe (Knights Cross)
19 lipca 1940 - 5 listopada 1940 Oblt. Adalbert Schnee (Knights Cross)
6 listopada 1940 - 30 września 1941 Georg Wallas
1 października 1941 - maja 1942 Kurt Pressel
od maja 1942 - 6 grudnia 1942 Hans-Dieter Mohs
od września 1942 - grudnia 1942 Otto Hübschen (in deputize)
7 grudnia 1942 - 15 lutego 1944 Oblt. Ludo Kregelin
16 lutego 1944 - 28 lutego 1945 Oblt. Herbert Giesewetter
Przebieg służby:9 patrole
22 lipca 1939 - 1 października 1939 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1939 - 31 grudnia 1939 5.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 18 listopada 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
19 listopada 1940 - 1 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 7.561 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 15.434 ton
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945 na Wilhelmshaven.