U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U606

U-606
Typ:VIIC
Zwodowany:12 marca 1941 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:22 stycznia 1942 Oblt. Hans Klnat
Dowódcy okrętu:22 stycznia 1942 - 1 października 1942 Hans Klnat
14 września 1942 - 26 września 1942 Kptlt. Dietrich von der Esch
2 października 1942 - 22 lutego 1943 Oblt. Hans-Heinrich Döhler
Przebieg służby:3 patrole
22 stycznia 1942 - 31 sierpnia 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1942 - 31 października 1942 11.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1942 - 22 lutego 1943 9.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 20.527 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 21.925 ton
Koniec służby:Zatopiony 22 lutego 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 47.44N, 33.43W, przez okręty i Polski niszczyciel Burza. 36 zabitych i 11 ocalałych.