U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U607

U-607
Typ:VIIC
Zwodowany:27 marca 1941 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:29 stycznia 1942 Kptlt. Ernst Mengersen (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:29 stycznia 1942 - 18 kwietnia 1943 Kptlt. Ernst Mengersen (Knights Cross)
18 kwietnia 1943 - 13 lipca 1943 Oblt. Wolf Jeschonnek
Przebieg służby:5 patrole
29 stycznia 1942 - 31 lipca 1942 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1942 - 13 lipca 1943 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 28.937 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 15.201 ton
Koniec służby:Zatopiony 13 lipca 1943 w Zatoce Biskajskiej, na pozycji 45.02N, 09.14W, 45 zabitych i 7 ocalałych.