U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U61

U-61
Typ:IIC
Zwodowany:1 października 1938 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:12 sierpnia 1939 Oblt. Jürgen Oesten (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:12 sierpnia 1939 - 28 lipca 1940 Oblt. Jürgen Oesten (Knights Cross)
28 lipca 1940 - 5 listopada 1940 Wolf-Harro Stiebler
5 listopada 1940 - 4 maja 1941 Willy Mnatke
5 maja 1941 - 15 stycznia 1942 Hans Lange
16 stycznia 1942 - 9 listopada 1942 Oblt. Horst Geider
10 listopada 1942 - 15 września 1943 Oblt. Wolfgang Ley
16 września 1943 - 1 grudnia 1944 Oblt. Rudolf Schultze
2 grudnia 1944 - marca 1945 Oblt. Werner Zapf
Przebieg służby:10 patrole
12 sierpnia 1939 - 31 października 1939 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1939 - 31 grudnia 1939 5.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1940 - 14 listopada 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
15 listopada 1940 - 1 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:5 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 19.668 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 4.434 ton
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945 na Wilhelmshaven.