U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U62

U-62
Typ:IIC
Zwodowany:2 stycznia 1939 Deutsche Werke, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:21 grudnia 1939 Oblt. Hans-Bernhard Michalowski
Dowódcy okrętu:21 grudnia 1939 - 20 maja 1941 Kptlt. Hans-Bernhard Michalowski
20 maja 1941 - września 1941 Oblt. Ludwig Forster
września 1941 - 4 listopada 1941 Max Wintermeyer
5 listopada 1941 - 19 listopada 1941 Kptlt. Waldemar Mehl (Knights Cross)
20 listopada 1941 - 13 kwietnia 1942 Kptlt. Horst Schünemann
14 kwietnia 1942 - 15 września 1942 Oblt. Dietrich Epp
16 września 1942 - 19 lipca 1943 Oblt. Adolf Schönberg
20 lipca 1943 - 31 października 1944 Oblt. Horst Slevogt
1 listopada 1944 - 20 marca 1945 Ltn. Hans-Eckart sierpnia in
Przebieg służby:5 patrole
21 grudnia 1939 - 31 grudnia 1939 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 stycznia 1940 - 31 stycznia 1940 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1940 - 30 września 1940 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 października 1940 - 2 maja 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 5.931 ton
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945 na Wilhelmshaven.