U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U621

U-621
Typ:VIIC
Zwodowany:1 lipca 1941 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:7 maja 1942 Kptlt. Horst Schünemann
Dowódcy okrętu:7 maja 1942 - 4 grudnia 1942 Kptlt. Horst Schünemann
4 grudnia 1942 - 7 maja 1944 Max Kruschka
15 maja 1944 - 18 sierpnia 1944 Oblt. Hermann Stuckmann (Knights Cross)
Przebieg służby:10 patrole
7 maja 1942 - 30 września 1942 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1942 - 18 sierpnia 1944 9.Flotylla jako jednostka bojowa
19 sierpnia 1943 - 1 października 1943 9.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:5 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 23.097 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 11.673 ton
Koniec służby:Zatopiony 18 sierpnia 1944 w Zatoce Biskajskiej, na pozycji 45.52N, 02.36W, przez Kanadyjskie niszczyciele HMCS Ottawa, HMCS Kootenay i HMCS Chaudiere. 56 zabitych (wszyscy zginęli).