U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U65

U-65
Typ:IXB
Zwodowany:6 grudnia 1938 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:15 lutego 1940 Kptlt. Hans-Gerrit von Stockhausen (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:15 lutego 1940 - 24 marca 1941 KrvKpt. Hans-Gerrit von Stockhausen (Knights Cross)
25 marca 1941 - 28 kwietnia 1941 Kptlt. Joachim Hoppe
Przebieg służby:6 patrole
15 lutego 1940 - 1 kwietnia 1940 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1940 - 28 kwietnia 1941 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:12 statków zatopił o łącznym tonażu 66.174 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 22.490 ton
Koniec służby:Zatopiony 28 kwietnia 1941 na północnym Atlantyku, na pozycji 59.51N, 15.30W, przez Brytyjski niszczyciel HMS Douglas. 50 zabitych (wszyscy zginęli).