U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U653

U-653
Typ:VIIC
Zwodowany:9 kwietnia 1940 Howaldtswerke, Hamburg
Odbiór techniczny:25 maja 1941 Kptlt. Gerhard Feiler
Dowódcy okrętu:25 maja 1941 - 30 września 1943 Gerhard Feiler
1 października 1943 - 15 marca 1944 Oblt. Hans-Albrecht Kiler
Przebieg służby:8 patrole
25 maja 1941 - 1 grudnia 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1941 - 15 marca 1944 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 15.823 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 9.382 ton
Koniec służby:Zatopiony 15 marca 1944 na północnym Atlantyku, na pozycji 53.46N, 24.35W, 51 zabitych (wszyscy zginęli).