U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U66

U-66
Typ:IXC
Zwodowany:20 marca 1940 AG Weser, Bremen
Odbiór techniczny:2 stycznia 1941 Kptlt. Richard Zapp (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:2 stycznia 1941 - 21 czerwca 1942 KrvKpt. Richard Zapp (Knights Cross)
22 czerwca 1942 - 1 września 1943 Kptlt. Friedrich marca kworth (Knights Cross)
6 sierpnia 1943 - 1 września 1943 Oblt. Paul Frerks
2 września 1943 - 6 maja 1944 Gerhard Seehausen
Przebieg służby:9 patrole
2 stycznia 1941 - 30 kwietnia 1941 2.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1941 - 6 maja 1944 2.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:33 statki zatopione o łącznym tonażu 200.021 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 22.738 ton
Koniec służby:Zatopiony 6 maja 1944, na pozycji 17.17N, 32.29W, 24 zabitych i 36 ocalałych.