U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U667

U-667
Typ:VIIC
Zwodowany:16 sierpnia 1941 Howaldtswerke, Hamburg
Odbiór techniczny:21 października 1942 Oblt. Heinrich Schroeteler (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:21 października 1942 - maja 1944 Kptlt. Heinrich-Andreas Schroeteler (Knights Cross)
10 lipca 1944 - 25 sierpnia 1944 Kptlt. Karl-Heinz Lange
Przebieg służby:5 patrole
21 października 1942 - 31 maja 1943 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1943 - 25 sierpnia 1944 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:4 statki zatopione o łącznym tonażu 10.000 ton
Koniec służby:Zatopiony 25 sierpnia 1944 w Zatoce Biskajskiej, na pozycji 46.00N, 01.30W, 45 zabitych (wszyscy zginęli).