U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U668

U-668
Typ:VIIC
Zwodowany:11 października 1941 Howaldtswerke, Hamburg
Odbiór techniczny:16 listopada 1942 Oblt. Wolfgang von Eickstedt
Dowódcy okrętu:16 listopada 1942 - kwietnia 1945 Kptlt. Wolfgang Eickstedt
od kwietnia 1945 - 8 maja 1945 Kptlt. Fritz Henning
Przebieg służby:6 patrole
16 listopada 1942 - 31 marca 1944 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1944 - 31 maja 1944 6.Flotylla jako jednostka bojowa
1 czerwca 1944 - 8 maja 1945 13.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Poddany w 8 maja 1945.