U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U673

U-673
Typ:VIIC
Zwodowany:20 stycznia 1942 Howaldtswerke, Hamburg
Odbiór techniczny:8 maja 1943 Oblt. Gerhard Haelbich
Dowódcy okrętu:8 maja 1943 - 14 sierpnia 1943 Kptlt. Gerhard Haelbich
15 sierpnia 1943 - 31 lipca 1944 Oblt. Heinz-Gerd Sauer
1 sierpnia 1944 - 24 października 1944 Oblt. Ernst- sierpnia Gerke
Przebieg służby:5 patrole
8 maja 1943 - 31 maja 1944 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1944 - 20 czerwca 1944 6.Flotylla jako jednostka bojowa
21 czerwca 1944 - 31 lipca 1944 13.Flotylla jako jednostka bojowa
1 sierpnia 1944 - 24 października 1944 6.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatonął 24 października 1944 na Morzu Północnym, na pozycji 59.20N, 05.53E.