U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U69

U-69
Typ:VIIC
Zwodowany:11 listopada 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:2 listopada 1940 Kptlt. Jost Metzler (Knights Cross)
Dowdcy okrtu:2 listopada 1940 - 28 sierpnia 1941 Kptlt. Jost Metzler (Knights Cross)
24 sierpnia 1941 - 28 sierpnia 1941 Oblt. Hans-Jrgen Auffermann
28 sierpnia 1941 - 31 marca 1942 Wilhelm Zahn
31 marca 1942 - 17 lutego 1943 Kptlt. Ulrich Grf
Przebieg suby:11 patrole
2 listopada 1940 - 31 stycznia 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1941 - 17 lutego 1943 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:17 statki zatopione o cznym tonau 70.311 ton
1 statek uszkodzi o cznym tonau 4.887 ton
Koniec suby:Zatopiony 17 lutego 1943 na pnocnym Atlantyku, na pozycji 50.36N, 41.07W, przez Brytyjski niszczyciel HMS Fame. 46 zabitych (wszyscy zginli).