U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U7

U-7
Typ:IIB
Zwodowany:11 marca 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:18 lipca 1935 Kptlt. Kurt Freiwald
Dowódcy okrętu:18 lipca 1935 - 3 października 1937 Kurt Freiwald
10 lutego 1938 - 5 lutego 1939 Otto Salman
18 grudnia 1938 - 13 października 1939 Werner Heidel
31 maja 1939 - 2 lipca 1939 Otto Salman
2 sierpnia 1939 - 1 października 1939 Otto Salman
14 października 1939 - października 1940 Kptlt. Karl Schrott
25 października 1939 - 13 listopada 1939 Otto Salman
od października 1940 - stycznia 1941 Günther Reeder
od stycznia 1941 - lutego 1941 Ernst-Ulrich Brüller
od lutego 1941 - 29 marca 1941 Günther Reeder
30 marca 1941 - 16 czerwca 1941 Oblt. Hans-Günther Kuhlmann
17 czerwca 1941 - 15 stycznia 1942 Heinrich Schmid
16 stycznia 1942 - 7 października 1942 Oblt. Siegfried Koitschka (Knights Cross)
od września 1942 - grudnia 1942 Otto Hübschen (in deputize)
8 października 1942 - stycznia 1944 Hans Schrenk
od stycznia 1944 - 18 lutego 1944 Oblt. Günther Loeschcke
Przebieg służby:6 patrole
1 września 1935 - 1 września 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 września 1939 - 1 października 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 października 1939 - 1 lutego 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1940 - 1 maja 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka bojowa
1 maja 1940 - 30 czerwca 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1943 - 18 lutego 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 4.524 ton
Koniec służby:Zatonął 18 lutego 1944 w zachodnim Pillau, na pozycji 54.52N, 19.30E podczas zanurzania, 29 zabitych (wszyscy zginęli).