U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U71

U-71
Typ:VIIC
Zwodowany:21 grudnia 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbir techniczny:14 grudnia 1940 Kptlt. Walter Flachsenberg
Dowdcy okrtu:14 grudnia 1940 - 3 lipca 1942 KrvKpt. Walter Flachsenberg
3 lipca 1942 - 1 maja 1943 Hardo Rodler von Roithberg
od lipca 1943 - maja 1944 Oblt. Uwe Christiansen
1 lipca 1943 - lipca 1943 Erich Krempl
od maja 1944 - 7 czerwca 1944 Oblt. Curt Hartmann
8 czerwca 1944 - 27 lutego 1945 Oblt. Emil Ranzau
Przebieg suby:10 patrole
14 grudnia 1940 - 31 maja 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1941 - 31 maja 1943 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 czerwca 1943 - 30 czerwca 1944 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1944 - 1 lutego 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:5 okrtw zatopionych o cznym tonau 38.894 ton
Koniec suby:Uszkodzony 2 maja 1945 in Wilhelmshaven.