U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U712

U-712
Typ:VIIC
Zwodowany:4 września 1941 HC Stülcken, Hamburg
Odbiór techniczny:5 listopada 1942 Oblt. Walter Pietschmann
Dowódcy okrętu:5 listopada 1942 - 14 grudnia 1943 Oblt. Walter Pietschmann
15 grudnia 1943 - 2 lipca 1944 Oblt. Walter-Ernst Koch
3 lipca 1944 - 8 maja 1945 Oblt. Freiherr Eberhard von Ketelhodt
Przebieg służby:Brak patroli
5 listopada 1942 - 31 października 1943 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1943 - 31 grudnia 1943 3.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1944 - 28 lutego 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 8 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Poddany w Kristiansi, Norwegia 8 maja 1945.