U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U72

U-72
Typ:VIIC
Zwodowany:28 grudnia 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:4 stycznia 1941 Korvkpt. Hans Werner Neumann
Dowódcy okrętu:4 stycznia 1941 - września 1941 KrvKpt. Hans-Werner Neumann
od września 1941 - 1 grudnia 1941 Helmut Köster
2 grudnia 1941 - 6 maja 1942 Kptlt. Waldemar Mehl (Knights Cross)
7 maja 1942 - 19 listopada 1942 Hans- marca tin Scheibe
20 listopada 1942 - 14 grudnia 1943 Oblt. Helmut Lange
15 grudnia 1943 - 19 maja 1944 Oblt. Paul Sier
20 maja 1944 - marca 1945 Oblt. Karl-Theodor maja er
Przebieg służby:Brak patroli
4 stycznia 1941 - 8 czerwca 1941 21.Flotylla jako jednostka treningowa
9 czerwca 1941 - 1 lipca 1941 24.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
2 lipca 1941 - 30 marca 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 30 marca 1945 w Bremen podczas Amerykańskiego nalotu.