U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U73

U-73
Typ:VIIB
Zwodowany:5 listopada 1939 Bremer Vulkan, Bremen-Vegesack
Odbiór techniczny:30 września 1940 Kptlt. Helmut Rosenbaum (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:30 września 1940 - 10 września 1942 Kptlt. Helmut Rosenbaum (Knights Cross)
1 października 1942 - 16 grudnia 1943 Horst grudnia kert
Przebieg służby:15 patrole
30 września 1940 - 31 stycznia 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1941 - 1 stycznia 1942 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1942 - 16 grudnia 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:12 statków zatopił o łącznym tonażu 66.892 ton
3 statki uszkodził o łącznym tonażu 22.928 ton
Koniec służby:Zatopiony 16 grudnia 1943 na Morzu Śródziemnym, near Oran, na pozycji 36.07N, 00.50W, 16 zabitych i 34 ocalałych.