U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U731

U-731
Typ:VIIC
Zwodowany:1 października 1941 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:3 października 1942 Oblt. Werner Techi
Dowódcy okrętu:3 października 1942 - 30 listopada 1943 Werner Teschi
1 grudnia 1943 - 15 maja 1944 Oblt. Graf Alexier von Keller
Przebieg służby:4 patrole
3 października 1942 - 30 kwietnia 1943 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1943 - 15 maja 1944 1.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 15 maja 1944 w Środkowym Atlantyku, na pozycji 35.54N, 05.45W, przez Brytyjskie okręty HMS Kilmarnock i HMS Blackfly, 54 zabitych (wszyscy zginęli).