U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U739

U-739
Typ:VIIC
Zwodowany:17 kwietnia 1942 F. Schichau, Danzig
Odbir techniczny:6 marca 1943 Ltnt. Ernst Mangold
Dowdcy okrtu:6 marca 1943 - 25 lutego 1945 Oblt. Ernst Mangold
26 lutego 1945 - 8 maja 1945 Oblt. Fritz Kosnick
26 lutego 1945 - marca 1945 Oblt. Johannes Ney (in deputize)
Przebieg suby:8 patrole
6 marca 1943 - 31 padziernika 1943 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 listopada 1943 - 31 grudnia 1943 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1944 - 8 maja 1945 13.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:1 statek zatopiony o cznym tonau 625 ton
Koniec suby:Zatopiony 16 grudnia 1945 na pozycji 56.10N, 10.05W.