U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U74

U-74
Typ:VIIB
Zwodowany:5 listopada 1939 Bremer Vulkan, Bremen-Vegesack
Odbiór techniczny:31 października 1940 Kptlt. Eitel-Friedrich Kentrna (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:31 października 1940 - 23 marca 1942 Kptlt. Eitel-Friedrich Kentrna (Knights Cross)
24 marca 1942 - 2 maja 1942 Oblt. Karl Friederich
Przebieg służby:8 patrole
31 października 1940 - 31 stycznia 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1941 - 30 listopada 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1941 - 2 maja 1942 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:5 okrętów zatopionych o łącznym tonażu 25.619 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 11.499 ton
Koniec służby:Zatopiony 2 maja 1942 na wschód od Cartagena, Hiszpania, na pozycji 37.32N, 00.10E, przez Brytyjskie niszczyciele HMS Wishart, HMS Wrestler, 47 zabitych (wszyscy zginęli).