U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U746

U-746
Typ:VIIC
Zwodowany:15 lipca 1942 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:4 lipca 1943 Cdr. Biagini (Italian)
Dowódcy okrętu:16 września 1943 - 4 stycznia 1944 Herbert Kaschke
5 stycznia 1944 - 5 maja 1945 Oblt. Ernst Lottner
Przebieg służby:Brak patroli
1 września 1943 - 28 lutego 1945 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 marca 1945 - 5 maja 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 5 maja 1945, złomowany 1948.