U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U747

U-747
Typ:VIIC
Zwodowany:19 sierpnia 1942 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:17 lipca 1943 Cdr. Rigoli (Italian)
Dowódcy okrętu:października 1943 - maja 1944 Oblt. Erich Jewinski
od maja 1944 - 9 kwietnia 1945 Oblt. Günter Zahnow
Przebieg służby:Brak patroli
1 września 1943 - 1 kwietnia 1945 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1945 - 1 kwietnia 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 1 kwietnia 1945 w Hamburgu.