U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U749

U-749
Typ:VIIC
Zwodowany:28 września 1942 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:14 sierpnia 1943 Cdr. Longhi (Italian)
Dowódcy okrętu:29 września 1943 - 31 grudnia 1943 Oblt. Rupprecht Fishler, Graf von Treuberg
1 stycznia 1944 - listopada 1944 Oblt. Ernst Fischer
od grudnia 1944 - 4 kwietnia 1945 Kptlt. Friedrich Huisgen
Przebieg służby:Brak patroli
1 września 1943 - 1 kwietnia 1945 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1945 - 4 kwietnia 1945 5.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 4 kwietnia 1945, 2 zabitych, nieznana liczba ocalałych.