U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U750

U-750
Typ:VIIC
Zwodowany:29 września 1942 F. Schichau, Danzig
Odbiór techniczny:26 sierpnia 1943 Cdr. Siriani (Italian)
Dowódcy okrętu:od września 1943 - 31 sierpnia 1944 Oblt. Georg von Bitter
1 września 1944 - 5 maja 1945 Oblt. Justus Grawert
Przebieg służby:Brak patroli
1 września 1943 - 1 kwietnia 1945 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1945 - 1 maja 1945 5.Flotylla jako jednostka treningowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 5 maja 1945, na pozycji 54.50N, 09.30E.