U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U753

U-753
Typ:VIIC
Zwodowany:3 stycznia 1940 Kriegsmarinewerft, Wilhelmshaven
Odbiór techniczny:18 czerwca 1941 Korvkpt. Alfred Manhardt von Mannstein
Dowódcy okrętu:18 czerwca 1941 - 13 maja 1943 FrgKpt. Alfred Manhardt von Mannstein
Przebieg służby:7 patrole
18 czerwca 1941 - 30 listopada 1941 3.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1941 - 13 maja 1943 3.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:3 statki zatopione o łącznym tonażu 23.117 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 6.908 ton
Koniec służby:Zatopiony 13 maja 1943 na północnym Atlantyku, na pozycji 48.37N, 22.39W, przez Kanadyjską korwetę HMCS Drumheller, the Brytyjski HMS Lagan, 47 zabitych (wszyscy zginęli).