U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U756

U-756
Typ:VIIC
Zwodowany:18 stycznia 1940 Kriegsmarinewerft, Wilhelmshaven
Odbiór techniczny:30 grudnia 1941 Oblt. Klaus Harney
Dowódcy okrętu:30 grudnia 1941 - 1 września 1942 Kptlt. Klaus Harney
Przebieg służby:1 patrol
30 grudnia 1941 - 1 sierpnia 1942 6.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1942 - 1 września 1942 6.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 1 września 1942 na północnym Atlantyku, na pozycji 57.41N, 31.30W, przez Kamadyjską korwetę HMCS Morden. 43 zabitych (wszyscy zginęli).