U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U762

U-762
Typ:VIIC
Zwodowany:2 stycznia 1941 Kriegsmarinewerft, Wilhelmshaven
Odbiór techniczny:30 stycznia 1943 Oblt. Wolfgang Hille
Dowódcy okrętu:30 stycznia 1943 - 14 grudnia 1943 Kptlt. Wolfgang Hille
15 grudnia 1943 - 8 lutego 1944 Oblt. Walter Pietschmann
Przebieg służby:2 patrole
30 stycznia 1943 - 31 lipca 1943 8.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1943 - 8 lutego 1944 9.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:
Left Brest on 28 grudnia 1943.Koniec służby:Zatopiony 8 lutego 1944 na północnym Atlantyku, na pozycji 49.02N, 16.58W, przez Brytyjskie okręty HMS Woodpecker i HMS Wild Goose. 51 zabity (wszyscy zginęli).