U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U77

U-77
Typ:VIIC
Zwodowany:28 marca 1940 Bremer Vulkan, Bremen-Vegesack
Odbiór techniczny:18 stycznia 1941 Oblt. Heinrich Schonder (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:18 stycznia 1941 - 2 września 1942 Kptlt. Heinrich Schonder (Knights Cross)
2 września 1942 - 28 marca 1943 Oblt. Otto Hartmann
Przebieg służby:12 patrole
18 stycznia 1941 - 30 kwietnia 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1941 - 31 grudnia 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1942 - 30 kwietnia 1942 23.Flotylla jako jednostka bojowa
1 maja 1942 - 28 marca 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:16 statki zatopione o łącznym tonażu 37.458 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 8.264 ton
Koniec służby:Zatopiony 28 marca 1943 na wschód Cartagena, Hiszpania, na pozycji 37.42N, 38 zabitych i 9 ocalałych.