U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U774

U-774
Typ:VIIC
Zwodowany:17 grudnia 1942 Kriegsmarinewerft, Wilhelmshaven
Odbiór techniczny:17 lutego 1944 Oblt. Johann Buttjer
Dowódcy okrętu:17 lutego 1944 - 8 października 1944 Johann Buttjer
9 października 1944 - 8 kwietnia 1945 Kptlt. Werner Sausmikna
Przebieg służby:1 patrol
17 lutego 1944 - 31 stycznia 1945 31.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1945 - 8 kwietnia 1945 11.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 8 kwietnia 1945 na północnym Atlantyku, na pozycji 49.58N, 11.51W, przez Brytyjskie okręty HMS Calder i HMS Bentinck. 44 zabitych (wszyscy zginęli).