U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U8

U-8
Typ:IIB
Zwodowany:25 marca 1935 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:5 sierpnia 1935 Kptlt. Harald Grosse
Dowódcy okrętu:13 sierpnia 1935 - 3 listopada 1936 Harald Grosse
24 czerwca 1938 - 5 września 1939 Georg Peters
2 września 1938 - 29 października 1938 Kptlt. Otto Schuhart (Knights Cross)
6 września 1939 - 13 października 1939 Wolf-Harro Stiebler
14 października 1939 - 30 listopada 1939 Kptlt. Heinrich Lehmann-Willenbrock (Knights Cross)
1 grudnia 1939 - 4 maja 1940 Georg-Heinz Michel
5 maja 1940 - 4 czerwca 1940 Kptlt. Eitel-Friedrich Kentrna (Knights Cross)
5 czerwca 1940 - 9 czerwca 1940 Heinz Stein
10 czerwca 1940 - 6 lipca 1940 Walter Kell
7 lipca 1940 - 28 lipca 1940 Hans-Jürgen Zetzsche
13 września 1940 - 17 grudnia 1940 Walter Kell
18 grudnia 1940 - 25 kwietnia 1941 Kptlt. Heinrich Heinsohn
26 kwietnia 1941 - 22 maja 1941 Kptlt. Ulrich Borcherdt
23 maja 1941 - 31 lipca 1941 Rolf Steinhaus
1 sierpnia 1941 - 16 maja 1942 Horst grudnia kert
17 maja 1942 - 15 marca 1943 Rudolf Hoffmann
16 marca 1943 - 12 maja 1944 Oblt. Alfred Werner
13 maja 1944 - 24 listopada 1944 Oblt. Jürgen Iversen
25 listopada 1944 - 31 marca 1945 Oblt. Jürgen Kriegshammer
Przebieg służby:1 patrol
1 września 1935 - 1 sierpnia 1939 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
1 września 1939 - 3 stycznia 1940 U-Bootschulflottille jako jednostka szkoleniowa
4 stycznia 1940 - 12 kwietnia 1940 U-Abwehrschule jako jednostka szkoleniowa
13 kwietnia 1940 - 30 czerwca 1940 1.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
1 lipca 1940 - 17 grudnia 1940 24.Flotylla jako jednostka treningowa
18 grudnia 1940 - 8 maja 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Uszkodzony 2 maja 1945 w Raederschleuse na Wilhelmshaven.