U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U80

U-80
Typ:VIIC
Zwodowany:17 kwietnia 1940 Bremer Vulkan, Bremen-Vegesack
Odbiór techniczny:8 kwietnia 1941 Oblt. Georg Stanas (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:8 kwietnia 1941 - 5 października 1941 Oblt. Georg Stanas (Knights Cross)
6 października 1941 - 4 maja 1942 Hans Benker
5 maja 1942 - 22 listopada 1942 Oskar Curio
23 listopada 1942 - 30 września 1943 Oblt. Hans-Adolf Isermeyer
1 października 1943 - 28 listopada 1944 Kptlt. Hans Keerl
Przebieg służby:Brak patroli
8 kwietnia 1941 - 30 kwietnia 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1941 - 31 marca 1942 26.Flotylla jako jednostka treningowa
1 kwietnia 1942 - 31 sierpnia 1943 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 września 1943 - 30 listopada 1943 23.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1943 - 28 listopada 1944 21.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:Ten U-boot nie zatopił ani nie uszkodził żadnego okrętu .
Koniec służby:Zatopiony 28 listopada 1944, na pozycji 54.25N, 19.50E, 50 zabitych (wszyscy zginęli).