U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U81

U-81
Typ:VIIC
Zwodowany:11 maja 1940 Bremer Vulkan, Bremen-Vegesack
Odbiór techniczny:26 kwietnia 1941 Oblt. Friedrich Guggenberger
Dowódcy okrętu:26 kwietnia 1941 - 24 grudnia 1942 Kptlt. Friedrich Guggenberger (Knights Cross)
25 grudnia 1942 - 9 stycznia 1944 Oblt. Johann-Otto Krieg (Knights Cross)
Przebieg służby:17 patrole
26 kwietnia 1941 - 31 lipca 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 sierpnia 1941 - 30 listopada 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 grudnia 1941 - 9 stycznia 1944 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:26 statki zatopione o łącznym tonażu 69.378 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 14.143 ton
Koniec służby:Zatopiony 9 stycznia 1944 na Pola, na pozycji 44.52N, 13.51E, 2 zabitych, nieznana liczba ocalałych.