U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U83

U-83
Typ:VIIB
Zwodowany:5 października 1939 Flender-Werke, Lübeck
Odbiór techniczny:8 lutego 1941 Oblt. Hans-Werner Kraus
Dowódcy okrętu:8 lutego 1941 - 21 września 1942 Kptlt. Hans-Werner Kraus (Knights Cross)
16 października 1942 - 4 marca 1943 Kptlt. Ulrich Wörisshoffer
Przebieg służby:12 patrole
8 lutego 1941 - 31 maja 1941 1.Flotylla jako jednostka treningowa
1 czerwca 1941 - 31 grudnia 1941 1.Flotylla jako jednostka bojowa
1 stycznia 1942 - 30 kwietnia 1942 23.Flotylla jako jednostka bojowa
1 maja 1942 - 4 marca 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:7 statki zatopione o łącznym tonażu 10.548 ton
2 statki uszkodził o łącznym tonażu 9.336 ton
Koniec służby:Zatopiony 4 marca 1943 południowy-wschód of Cartagena, na pozycji 37.10N, 00.05E, 50 zabitych (wszyscy zginęli).