U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U93

U-93
Typ:VIIC
Zwodowany:9 września 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:30 lipca 1940 Kptlt. Claus Korth (Knights Cross)
Dowódcy okrętu:30 lipca 1940 - 30 września 1941 Kptlt. Claus Korth (Knights Cross)
6 października 1941 - 15 stycznia 1942 Horst Elfe
Przebieg służby:7 patrole
30 lipca 1940 - 1 października 1940 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 października 1940 - 15 stycznia 1942 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:8 statki zatopione o łącznym tonażu 43.392 ton
Koniec służby:Zatopiony 15 stycznia 1942 na północnym Atlantyku, na pozycji 36.10N, 15.52W przez Brytyjski niszczyciel HMS Hesperus. 6 zabitych i 40 ocalałych.