U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U96

U-96
Typ:VIIC
Zwodowany:16 września 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:14 września 1940 Kptlt. Heinrich Lehmann-Willenbrock
Dowódcy okrętu:14 września 1940 - 1 kwietnia 1942 Kptlt. Heinrich Lehmann-Willenbrock (Knights Cross)
28 marca 1942 - 15 marca 1943 Oblt. Hans-Jürgen Hellriegel (Knights Cross)
16 marca 1943 - 30 czerwca 1944 Wilhelm Peters
od lutego 1944 - czerwca 1944 Oblt. Horst Willner
1 lipca 1944 - lutego 1945 Oblt. Robert Rix
Przebieg służby:11 patrole
14 września 1940 - 30 listopada 1940 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 grudnia 1940 - 31 marca 1943 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 kwietnia 1943 - 30 czerwca 1944 24.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1944 - 15 lutego 1945 22.Flotylla jako jednostka szkoleniowa
Sukcesy:28 statki zatopione o łącznym tonażu 190.094 ton
4 statki uszkodził o łącznym tonażu 33.043 ton
Koniec służby:Zatopiony 30 marca 1945 w Wilhelmshaven, podczas nalotu amerykańskich samolotów.