U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U97

U-97
Typ:VIIC
Zwodowany:27 września 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:28 września 1940 Kptlt. Udo Heilmann
Dowódcy okrętu:28 września 1940 - maja 1942 Udo Heilmann
od maja 1942 - 15 października 1942 Friedrich Bürge
l2 lutego 1943 - 16 czerwca 1943 Kptlt. Hans-Georg Trox
Przebieg służby:13 patrole
28 września 1940 - 31 stycznia 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lutego 1941 - 31 października 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
1 listopada 1941 - 30 kwietnia 1942 23.Flotylla jako jednostka bojowa
1 maja 1942 - 16 czerwca 1943 29.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:16 statki zatopione o łącznym tonażu 71.237 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 9.718 ton
Koniec służby:Zatopiony 16 czerwca 1943, na pozycji 33.00N, 34.00E, 27 zabitych i 21 ocalałych.