U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U98

U-98
Typ:VIIC
Zwodowany:27 września 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:12 października 1940 Kptlt. Robert Gysae (Knights Cross/Oak Leaves)
Dowódcy okrętu:12 października 1940 - 23 marca 1942 Kptlt. Robert Gysae (Knights Cross)
24 marca 1942 - października 1942 KrvKpt. Wilhelm Schulze
od października 1942 - 15 listopada 1942 Oblt. Kurt Eichmann
Przebieg służby:9 patrole
12 października 1940 - 28 lutego 1941 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 marca 1941 - 15 listopada 1942 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:11 statków zatopił o łącznym tonażu 59.427 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 185 ton
Koniec służby:Zatopiony 15 listopada 1942 na północnym Atlantyku w zachodnim Gibraltarze, na pozycji 36.09N, 07.42W, 46 zabitych (wszyscy zginęli).