U-BOOT BOX
Lista U-Bootów
Typy U-Bootów
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U99

U-99
Typ:VIIB
Zwodowany:31 marca 1939 Germaniawerft, Kiel (Kilonia)
Odbiór techniczny:18 kwietnia 1940 Kptlt. Otto Kretschmer (Knights Cross/Swords)
Dowódcy okrętu:18 kwietnia 1940 - 17 marca 1941 KrvKpt. Otto Kretschmer (Knights Cross)
Przebieg służby:8 patroli
18 kwietnia 1940 - 30 czerwca 1940 7.Flotylla jako jednostka treningowa
1 lipca 1940 - 17 marca 1941 7.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:39 statki zatopione o łącznym tonażu 246.794 ton
5 okrętów uszkodził o łącznym tonażu 37.965 ton
Koniec służby:Uszkodzony 17 marca 1941 południowy-wschód od Iceli, na pozycji 61N, 12W, 3 zabitych i 40 ocalałych.